Już niebawem więcej informacji o projekcie, oraz szczegółach działań. Chętnych zapraszamy do kontaktu. Ruszamy!
Nazwa projektu: Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap V
Więcej o projekcie: https://kedzierzynkozle.pl/pl/strona/partnerstwo-na-rzecz-ochrony-roznorodnosci-biologicznej-wojewodztwa-opolskiego-etap-v
To nie wszystko!
Fundacja Różnosprawni w ramach zadania nr 5: #CZASnaBIO – zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie bioróżnorodności – zrealizuje działania w zakresie edukacji ekologicznej, różnorodności biologicznej oraz promowania postaw proekologicznych.
Mamy dla Was szkolenia, warsztaty, ale również szereg innych działań, które pozwolą Wam nie tylko poznać bliżej temat bioróżnorodności, ale również skorzystać z "Przyrody bez barier".
W ramach zadania zaplanowano następujące działania:
Warsztaty i szkolenia, które będą obejmować zarówno podstawowe informacje na temat pojęcia bioróżnorodności, jak i jej znaczenia dla człowieka i środowiska.
"Przyroda bez barier", czyli mapki ścieżek i tras rowerowych terenów zielonych.
"Geozabawa", czyli zabawa plenerowa na zasadzie grywalizacji, dzięki której skorzystacie z uroków natury.
Działania promocyjne w mediach społecznościowych poprzez komunikację i promocję
Działania na temat rozpowszechniania i promocja wiedzy nt. Bioróżnorodności oraz ekologii.
Co dla Was planujemy?
Zobacz także
Celem głównym projektu jest ochrona środowiska naturalnego, zachowanie i odtworzenie siedlisk przyrodniczych zwiększenie bioróżnorodności i poprawa świadomości ekologicznej mieszkańców województwa opolskiego.
Jaki jest cel projektu?
Fundacja rusza z nowym projektem #CZASnaBIO
Gmina Kędzierzyn-Koźle wraz z partnerami – Miejską biblioteką Publiczną w Kędzierzynie-Koźlu oraz Fundacją Różnosprawni, realizuje projekt pn. „Partnerstwo na rzecz ochrony różnorodności biologicznej województwa opolskiego - etap V”. Projekt zakłada umocnienie różnorodności biologicznej na terenie gminy Kędzierzyn-Koźle poprzez prace w Parku Pojednania oraz w Parku na os. Sławięcice. Planowane jest także ograniczanie antropopresji poprzez budowę ścieżek, uzupełnienia oświetlenia , a także szeroko zakrojone działania poprawiające świadomość ekologiczną społeczności lokalnej Gminy Kędzierzyn-Koźle.
Wartość projektu: 7 679 051,96 zł w tym dofinansowanie ze środków EFRR to 5 472 296,96 zł.
Edukujemy i wspieramy działania społeczne.
fundacja@roznosprawni.pl+48 883 913 121
Menu
O nas
Social media
Fundacja Różnosprawni 2023