Zobacz także

Blog -> 

21 października 2024
Weź udział w projekcie prawoMOCNI 2.0 i zostań swoim własnym samorzecznikiem!
18 listopada 2022
Przez cały czas działania naszego projektu starannie dbaliśmy o to, aby wpłynął on na zmianę sposobu
08 marca 2022
Dążymy do usamodzielnienia i zwiększenia świadomości osób niepełnosprawnych. Bo głęboko wierzymy, że każdy z nas zasługuje

🔥  Obserwuj nas

Twórz społeczność Fundacji razem z nami! Jesteśmy dostępni na Facebooku - tam również zapraszamy do kontaktu.

Odwiedź nas na Facebooku!

Konieczność ciągłego informowania o tym, poprzez porównanie sytuacji życiowej osób niepełnosprawnych do elementów restrykcji spowodowanych sytuacją pandemii COVID-19, wynikała z niskiej świadomości społecznej nt. problemów z jakimi zmagają się osoby z różnymi niepełnosprawnościami, co skutkowało brakiem zrozumienia i empatii.

 

Ponieważ, nie każdy jest świadomy, że osoby niepełnosprawne przebywały na kwarantannie społecznej na długo przed restrykcjami związanymi z obecną sytuacją na świecie. Dlatego tak ważne jest podejmowanie tematu, który pokaże, że nie należy wykluczać, ani izolować osób niepełnosprawnych. Zwłaszcza, gdy sami doświadczamy tej izolacji i możemy wczuć się w rolę osób, które mają z nią do czynienia niemalże zawsze.

Dlaczego to takie ważne?

W ramach projektu powstały cztery wymowne plakaty, które zostały opracowane wraz z uczestnikami #mediaINNI, byli oni naszym głosem, twarzą a także stanowili główne źródło inspiracji. Nie tylko opracowali wraz z nami kampanię, ale to dzięki nim ona zaistniała. Poznajcie nasze projektowe plakaty i udostępniajcie je dalej!

 

 

"Nie jestem wirusem, nie izoluj mnie".

 

 

Niepełnosprawność to nie wirus - ani choroba - którą możemy się zarazić! Dlatego nie izolujmy się od osób niepełnosprawnych. Zainteresujmy się nimi, nieśmy wsparcie i zauważmy ich w swoim otoczeniu.

 

 

 

"Dystans społeczny? Niestety, dla mnie to nie nowość".

 

 

Nie traktujmy niepełnosprawności jako kary, nie izolujmy się od niej. Niepełnosprawność nie może być postrzegana jako piętno społeczne. Każdy z nas jest inny, ale wartościowy na swój sposób.

 

 

 

"Różne maski, jedna drużyna - pod maseczką jesteśmy równi".

 

 

Wspierajmy się! Każdy z nas chce żyć pełnią życia, otaczać się zaufanymi i kochanymi ludźmi, móc realizować swoje pasje, rozwijać zainteresowania, spełniać się zawodowo oraz odczuwać z tego tytułu komfort i bezpieczeństwo.

 

 

 

 

"Potrzebuję kontaktu - nie unikaj mnie".

 

 

Każdy z nas potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, to niesamowity wyzwalacz życiowego spełnienia!  Osoby niepełnosprawne chcą być akceptowane w najbliższym środowisku.

 

 

 

 

Kampania społeczna została zrealizowana w ramach projektu #mediaINNI mającego na celu przeciwdziałanie stygmatyzacji osób niepełnosprawnych. Projekt jest finansowany ze środków PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Opolskiego.

O plakatach i naszej wizji

Zalecane środki ochrony (mimo tego, że ich głównym celem była ochrona zdrowia większości), bardzo często nie uwzględniały potrzeb osób niewidomych (utrudniony dostęp do środków dezynfekujących, niedosłyszących (problem z odczytywaniem słów z ruchu warg), czy z niepełnosprawnością intelektualną (brak świadomości sytuacji). Mimo, że zachęcamy do dbania o siebie i zabezpieczania się - zwróćmy uwagę na to, jak często jesteśmy niedostosowani do osób, które całe życie walczą z barierami.

 

Potrzebujemy nie tylko dostępności w zakresie architektonicznym, ale również podejmowania tematów, które poprawią możliwość funkcjonowania osób niepełnosprawnych w środowisku, nawet w czasach kryzysu. Sytuację potęgują stereotypy oraz funkcjonujące w świadomości społecznej przeświadczenie, iż niepełnosprawność wyklucza z "normalnego" funkcjonowania.

O środkach ochrony i barierach.

O #mediaINNI raz jeszcze.

Projekt powstał w głównej mierze, aby poprzez kampanie społeczną przekazać coś wartościowego. Problem izolacji osób niepełnosprawnych jest sprawą bardzo ważną. Ponieważ każdy człowiek jest istotą społeczną i potrzebuje drugiej osoby, aby w pełni móc cieszyć się życiem.

<- Blog 

03 grudnia 2020

#mediaINNI - tę kampanię tworzymy razem

Edukujemy i wspieramy działania społeczne.

fundacja@roznosprawni.pl+48 883 913 121

Menu

Projekty

Blog

ZAZ

O nas

Fundacja

Misja

Kontakt

Social media

Facebook

Instagram

Google

Fundacja Różnosprawni 2023