Zobacz także

Blog -> 

18 listopada 2022
Przez cały czas działania naszego projektu starannie dbaliśmy o to, aby wpłynął on na zmianę sposobu
08 marca 2022
Dążymy do usamodzielnienia i zwiększenia świadomości osób niepełnosprawnych. Bo głęboko wierzymy, że każdy z nas zasługuje
03 grudnia 2020
Projekt powstał w głównej mierze, aby poprzez kampanie społeczną przekazać coś wartościowego. Problem izolacji osób niepełnosprawnych

🔥  Obserwuj nas

Twórz społeczność Fundacji razem z nami! Jesteśmy dostępni na Facebooku - tam również zapraszamy do kontaktu.

Odwiedź nas na Facebooku!

Kontakt z drugą osobą jest wyzwalaczem wszystkiego, co fundamentalne w naszym życiu. Każdy z nas potrzebuje kontaktu z drugim człowiekiem, to niesamowity wyzwalacz życiowego spełnienia oraz gwarant zdrowia psychicznego.

 

Pragnienie bycia akceptowanym, bezpiecznym, poczucie przynależności i zrozumienie własnych emocji, to nie tylko dbanie o samego siebie, ale i możliwość rozwijania własnego potencjału. Potencjału, który nie tylko przyda się w relacji z dziećmi, z mężem/żoną, teściami, dziadkami, ale również szefem, współpracownikiem jak i sąsiadem czy ekspedientką w osiedlowym sklepie.

Kontakt bywa fundamentalny.

Nasza kampania społeczna, to nic innego jak zachęcenie do otwartości na kontakt z osobą niepełnosprawną.  Zauważenie, zrozumienie potrzeb czy akceptacja są bardzo ważnymi aspektami w funkcjonowaniu osób niepełnosprawnych w środowisku, ponieważ wyrównują ich szanse życiowe.

 

Osoby niepełnosprawne chcą być szanowanymi pracownikami, równoprawnymi klientami, chcą czuć się akceptowane w najbliższym środowisku.

 

 

Nie wykluczajmy niepełnosprawności.

 

Niepełnosprawność nie wyklucza z normalnego funkcjonowania w społeczeństwie, twórzmy więc im nowe możliwości, pozwalajmy się spełniać zawodowo, uczestniczyć w zawodach sportowych, wykazać talentem artystycznym, a także umożliwić wyjście do kina, teatru lub parku.

 

Dlatego otwórzmy się na osoby niepełnosprawne, nie izolujmy ich. Nie traktujmy niepełnosprawności jako kary, nie izolujmy się od niej. Niepełnosprawność nie może być postrzegana jako piętno społeczne. Każdy z nas jest inny, ale wartościowy na swój sposób.

 

 

 

Kampania społeczna została zrealizowana w ramach projektu #mediaINNI mającego na celu przeciwdziałanie stygmatyzacji osób niepełnosprawnych. Projekt jest finansowany ze środków PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Opolskiego.

Otwórzmy się na innych!

Dbając o kontakt i więzi z drugim człowiekiem z ewolucyjnego punktu widzenia, dbamy o nasz świat, nas samych - rozwój, bezpieczeństwo i możliwość nabywania wiedzy lub przekazywania tradycji.

 

Przychodzimy na świat z ciekawością jego odkrywania i eksplorowania, ale w dalszym ciągu dążąc do tego, aby tymi zasobami móc podzielić się z innymi. Kontakt z drugim człowiekiem to także biologicznie uwarunkowana potrzeba więzi, która zapewnia nam zdrową (długą) jakość życia, dobrostan psychiczny, ale i poczucie szczęścia.

 

 

Osoby niepełnosprawne potrzebują kontaktu.

 

Osoby niepełnosprawne potrzebują tak samo kontaktu jak osoby pełnosprawne. Akceptacji środowiska, bycie kochanym oraz możliwość pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, przyczynia się do dłuższego i bardziej szczęśliwego życia niż u osób, które tej więzi nie doświadczyły. 

 

Nie unikajmy, ani nie wykluczajmy osób z niepełnosprawnościami. Nawet pomimo sytuacji spowodowanej COVID-19, to jakakolwiek chęć kontaktu jest tym bardziej na wagę złota. W dobie szerokiej dostępności do Internetu, możliwość utrzymywania kontaktu drogą telefoniczną i mailową może stanowić alternatywę formy komunikacji z drugim człowiekiem - dbając nie tylko o swoje zdrowie, ale i drugiej osoby.

 

 

Dlaczego warto dostrzegać innych?

Kontakt, jako wartość w relacjach społecznych.

Dobrze wiemy, że o jakości naszego życia w dużej mierze decydują relacje, jakie budujemy z innymi ludźmi. Dzięki nimi znajdujemy motywację, czerpiemy radość z chwili lub czujemy się wypełnieni pozytywną energią, która pozwala nam na działanie. Dzielenie się sukcesami, nabycie zdolności do negocjacji, rozwiązywania problemów czy współpraca z innymi lub (w chwili słabości) oparcie w bliskiej nam osobie są niezwykle ważnymi czynnikami w życiu każdego z nas. 

<- Blog 

01 grudnia 2020

#mediaINNI - razem możemy więcej!

Edukujemy i wspieramy działania społeczne.

fundacja@roznosprawni.pl+48 883 913 121

Menu

Projekty

Blog

ZAZ

O nas

Fundacja

Misja

Kontakt

Social media

Facebook

Instagram

Google

Fundacja Różnosprawni 2023