Zobacz także

Blog -> 

18 listopada 2022
Przez cały czas działania naszego projektu starannie dbaliśmy o to, aby wpłynął on na zmianę sposobu
08 marca 2022
Dążymy do usamodzielnienia i zwiększenia świadomości osób niepełnosprawnych. Bo głęboko wierzymy, że każdy z nas zasługuje
03 grudnia 2020
Projekt powstał w głównej mierze, aby poprzez kampanie społeczną przekazać coś wartościowego. Problem izolacji osób niepełnosprawnych

🔥  Obserwuj nas

Twórz społeczność Fundacji razem z nami! Jesteśmy dostępni na Facebooku - tam również zapraszamy do kontaktu.

Odwiedź nas na Facebooku!

Tak wygląda sytuacja osób wykluczonych, które przez swoją niepełnosprawność są zamknięte w swoich domach i narażone na izolację. Niekiedy też przez stereotypy nie mogą znaleźć pracy, ani nawiązać relacji z drugim człowiekiem czy prowadzić pełne oraz akceptowane w środowisku życie.

 

Długotrwałe odsunięcie sprawia, że te osoby całkowicie wycofują się z życia społecznego i popadają w osamotnienie, często miewając stany depresyjne czy obniżone poczucie własnej wartości. Niestety, to błędne koło może zatrzymać tylko doświadczenie kontaktu z drugim człowiekiem.

 

 

Co gdyby kwarantanna trwała już zawsze?

Jesteśmy różni, ale równi - to tylko część tego, co pragniemy przekazać. W ramach projektu #mediaINNI podejmujemy się kampanii społecznej wraz z niepełnosprawnymi uczestnikami, aby nie tylko zwiększyć zakres ich kompetencji w zakresie mediów, ale by również dać im głos, dzięki któremu sami będą mogli opowiedzieć o tym, jak izolacja na nich wpływa. Naszym celem jest pielęgnować dobre postawy, szerzyć otwartość na wykluczenie oraz zachęcać do mówienia pozytywnie o niepełnosprawności.

 

Sprawdzajcie nasze plakaty, pobierajcie je i udostępniajcie.

 

 

 

Kampania społeczna została zrealizowana w ramach projektu #mediaINNI mającego na celu przeciwdziałanie stygmatyzacji osób niepełnosprawnych. Projekt jest finansowany ze środków PFRON - Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, pozostających w dyspozycji Samorządu Województwa Opolskiego.

Wszyscy jesteśmy częścią społeczeństwa!

Izolacja społeczna osób niepełnosprawnych nie musi być koniecznością, zaś osoba niepełnosprawna to nie wirus, ani choroba. Tylko drugi człowiek, który ze względu na swoją sytuację chorobową nie zawsze rozumie zasady relacji międzyludzkich czy etykietę społeczną. Niepełnosprawność nie powinna wykluczać ze społeczności, dlatego nie bójmy się jej - walczmy o prawa osób niepełnosprawnych do tego, aby mogli doświadczać życia w pełni oraz będąc akceptowanymi przez społeczeństwo.

Nie wykluczajmy innych!

Na początku były media...

...a wraz z nimi pomysły na ich pozytywne zastosowanie. Użyteczny charakter mediów społecznościowych jest znany już od dawna. Zwłaszcza, że dzięki tego typu platformom można trafić do naprawdę szerokiego grona odbiorców.

 

Dlatego wykorzystanie tego kanału do dzielenia się pozytywnymi wartościami, które są bliskie naszym działaniom jako Fundacji spowodowały, że zaczęliśmy myśleć szerzej o tym, co jest ważne i potrzebne.

<- Blog 

03 listopada 2020

#mediaINNI - "inny" znaczy jaki?

Edukujemy i wspieramy działania społeczne.

fundacja@roznosprawni.pl+48 883 913 121

Menu

Projekty

Blog

ZAZ

O nas

Fundacja

Misja

Kontakt

Social media

Facebook

Instagram

Google

Fundacja Różnosprawni 2023