Poznaj nasze materiały powstałe podczas projektu.

Materiały szkoleniowe ->

Materiały edukacyjne ->

Sprzęt, materiały oraz zdjęcia zaistniały dzięki dofinasowaniu w ramach rozwoju instytucjonalnego, który jest nieodłączną częścią projektu #prawoMOCNI realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Na naszym blogu są dostępne relacje z działań podczas projektu, jak również wywiady z naszymi samorzecznikami.

Zachęcamy Was wszystkich do korzystania z naszych darmowych materiałów oraz propagowania idei samorzecznictwa nie tylko wśród osób niepełnosprawnych.

Co dalej?

Zobacz więcej ->

Obserwuj nas ->

Materiały ->

Stworzyliśmy grupę świadomych swoich praw self-adwokatów. Poprzez edukację, szkolenia i materiały edukacyjne, chcieliśmy uczynić ich życie łatwiejszym.

 

Co więcej! Uczestniczyliśmy w targach, braliśmy udział w spotkaniach, wizytach czy zorganizowaliśmy wyjazd dla ambasadorów.

Na kampanię składały się artykuły, plakaty i dwie sesje fotograficzne z naszymi uczestnikami. Jak również w ramach kampanii przygotowaliśmy filmy, infografiki czy reklamę na terenie miasta.

Końcowy etap projektu dotyczył walki ze stereotypami, szerzenie otwartości oraz popularyzowanie samorzecznictwa.

Kampania promocyjna

Nasze szkolenia i wyjścia terenowe są dostępne na blogu oraz w mediach społecznościowych, gdzie dzieliliśmy się fotorelacjami, jak i opisywaliśmy zakres działań, które podejmowaliśmy.

 

Staraliśmy się opisywać każdy etap projektu, dzieląc się jego historią oraz każdym kolejnym sukcesem. Dbając przy okazji o to, aby promować samorzecznictwo i edukować.

Podczas wyjść terenowych uczestnicy udali się w szereg miejsc, które pokrywały się z treścią szkoleń stacjonarnych. 

 

Ćwicząc w konkretnych miejscach oraz mając przy swoim boku opiekuna do pomocy, nauczyliśmy tego, jak radzić sobie samemu w podobnych sytuacjach.

Podczas 182 godzin edukacyjnych stworzyliśmy przestrzeń dla naszych uczestników, aby na nowo ukształtować ich myślenie oraz zwiększyć zakres ich wiedzy na temat swoich praw.

Podczas wyjść terenowych uczestnicy udali się w szereg miejsc, które pokrywały się z treścią szkoleń stacjonarnych. Ćwicząc w konkretnych miejscach oraz mając przy swoim boku opiekuna do pomocy, nauczyliśmy tego, jak radzić sobie samemu w podobnych sytuacjach.

Podczas 182 godzin edukacyjnych stworzyliśmy przestrzeń dla naszych uczestników, aby na nowo ukształtować ich myślenie oraz zwiększyć zakres ich wiedzy na temat swoich praw.

Szkolenia i wyjścia terenowe

Poznaj nasze materiały powstałe podczas projektu.

🔥  Materiały

W ramach publikacji wypracowaliśmy standardy, jako odpowiedź na potrzeby osób niepełnosprawnych.

 

Książka stanowi zbiór pomysłów i wskazówek, które ułatwią kontakt z osobami niepełnosprawnymi w urzędach, szkole czy innych instytucjach.

Jednak naszą największą dumą jest książka “Dobre Praktyki”, czyli efekt dwuletniej pracy w projekcie, która przełożyła się na 200-stronnicową publikację.

Zaprojektowaliśmy 46 materiałów edukacyjnych, w tym prezentacje dla uczestników i rodziców, karty pracy oraz infografiki.

Co zrealizowaliśmy?

Projekt powstał dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

#prawoMOCNI

Projekty -> autorskie

Poprzez nabycie wiedzy z zakresu praw oraz obowiązków wzmacnialiśmy ich samodzielność, promując prawo do podmiotowego, dorosłego i samodzielnego życia.

Poprzez nabycie wiedzy z zakresu praw i obowiązków wzmacnialiśmy ich samodzielność, promując prawo do podmiotowego, dorosłego i samodzielnego życia.

Stworzyliśmy ten projekt, by wspólnymi siłami podnieść umiejętności społeczne osób niepełnosprawnych z zakresu samorzecznictwa.

Stworzyliśmy grupę świadomych swoich praw self-adwokatów. Poprzez edukację, szkolenia i materiały edukacyjne, chcieliśmy uczynić ich życie łatwiejszym.

 

Rekrutacja odbywała się na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, a uczestnikami były osoby niepełnosprawne oraz ich prawni opiekuni.

Edukujemy i wspieramy działania społeczne.

fundacja@roznosprawni.pl+48 883 913 121

Menu

Projekty

Blog

ZAZ

O nas

Fundacja

Misja

Kontakt

Social media

Facebook

Instagram

Google

Fundacja Różnosprawni 2023